Manitoba Women’s Junior Team Appearances

2019Kate Gregoire, Quarry Oaks
Mikyla Albert, Golf MB P P C
Cala Korman, Golf MB P P C
2018Bobbi Uhl, Shilo
Kate Gregoire, Quarry Oaks
Mikyla Albert, Golf MB P P C
2017Camryn Roadley, Southwood
Bobbi Uhl, Shilo
Kate Gregoire, Quarry Oaks
2016Bobbi Uhl, Shilo
Marissa Naylor, Pine Ridge
Rebecca Kuik, Niakwa
2015Veronica Vetesnik, Southwood
Camryn Roadley, Glendale
Brynn Todd, St. Charles
2014Alexandra Demko, Whitewater
McKyla Poponick, Selkirk
Katherine McGlenen, St. Charles
2013Veronica Vetesnik, Golf Manitoba P P C
Jaclyn Albrechtsen, St. Charles
Alexandra Demko, Whitewater
2012Jenna Roadley, Glendale
Nicole McGlenen, St. Charles
Dana Todd, St. Charles
2011Winnie Hyun, Southwood
Breanne Fredette, Southwood
Jacyln Albrectsen, St. Charles
2010Jenna Roadley, Glendale
Dana Todd, St. Charles
Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Nicole McGlenen, St. Charles
2009Lindsay Stewart, Selkirk
Jessie Choi, Southwood
Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Jenna Roadley, Glendale
2008Bri – Ann Tokariwski, Elmhurst
Lindsay Stewart, Selkirk
Jesse Choi, Southwood
Jenna Roadley, Glendale
2007Chelsea Hummelt, Selkirk
Lindsay Stewart, Selkirk
Bri – An Tokariwski, Selkirk
Bethany Goran, Dauphin
2006Kaitlin Troop, Clear Lake
Brittney Piche, Shilo
Anne Thorimbert, Elmhurst
Lauren Rousseau, Breezy Bend
2005Kaitlin Troop, Brandon
Sarah Stebeleski, Lorette
Ashlen Christie, St. Charles
Brittney Piche, Shilo
2004Kaitlin Troop, Clear Lake
Ashlen Christie, Niakwa
Sarah Stebeleski, Lorette
Brittney Piche, Brandon
2003Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Wheat City
Kyra Jordan, Portage
Sarah Stebeleski, Rossmere
2002Kathleen Zeweniuk, Niakwa
Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Brandon
Erica Bryk, Little Falls
2001Tanis Hastman, Rossmere
Lindsey Jordan, Portage
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kyra Jordan, Portage
2000Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Brianna Souter, Virden
1999Jill Hardy, Niakwa
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
1998Kathleen Zeweniuk
Christin Thomson
Heather McMunn
Brianna Souter
1997Heather McMunn
Reagan Wilkie
Kim Houde
1996Kim Houde
Heather McMunn
Chrysten Homenuik
Lindsey Wells
1995Kim Stroh
Reagan Wilkie
Lindsey Wells
Dorelle Matthews
1994Brionie Brown
Dorelle Matthews
Stacey Bryner
Angela Daykin
1993Brionie Brown*
Angela Daykin
Dorelle Matthews
Charmaine Puhach
National Runner Up
Low Net Champions

*National Junior Champion
1992Tanya Burnside
Dorelle Matthews
Brionie Brown
Angela Daykin
1991Christine Power
Raina Best
Angela Daykin
Brionie Brown
National Champions
1990Raina Best
Brione Brown
Alissa Lauder
Christine Power
1989Alissa Lauder
Christine Power
Sherri Poleschuk
Raina Best
1988Cynthia Houge
Christine Power
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
1987Aileen Robertson
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
Low Net Champions
1986Aileen Robertson
Alissa Lauder
Rhonda Fleury
1985Barbara Maslanko
Janet Cochrane
Aileen Robertson
1984Janet Cochrane
Barbara Maslanko
Aileen Robertson
1983Janet Cochrane
Susan Mauthe (McKenzie)
Barbara Maslanko
1982Gail Anderson (Graham)
Susan Mauthe (McKenzie)
Carrie Triffo
1981Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
Cheryll Netterfield
Low Gross Runner Up
1980Carrie Triffo
Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
1979Carrie Triffo
Kim Menzies
Shawna Gechel (Butters)
1978Marjorie Weday (Jordan)
Karen Gagnon
Roz Brumwell
1977Dianne Frederickson
Kim Menzies
Karen Gagnon
1976Jo Anne Ariza
Karen Gagnon
Diane Frederickson (Eyford)
1975Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
Lynne Akert
1974Debbie Suzuki
Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
1973Jane Lord (MacGregor)
Donna Price
Jill Badger
1972Jane Lord (MacGregor)
Jill Badger
Donna Price
1971Cathy Nixon
Terry Ariza
Donna Price
1970Lynda Smith (Palahniuk)
Cathy Nixon
Eve Lainen
1969Lynda Smith (Palahniuk)
Donna Price
1968Lynda Devine
Tannys Aspevig
National Champions
1967Tannys Aspevig
Bonnie Brekke
1966Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
National Runner Up
1965Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
1964Susan Thomson (Bye)
Nancy Mitchell
National Runner Up
1963Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
1962Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
National Champions
1961Pat Kiggins (Piper)
Marion Lawrence (Essele)
National Runner Up
1960Marion Lawrence (Essele)
Lynn MacDonald
1959Heather Lawrence (Telfour)
Lynn MacDonald
1958Lynn MacDonald
Margaret Kiggins (Homeniuk)
1957Jo Ann Percy (Lindsay)
Heather Lawrence (Telfour)
National Runner Up
1956Donna Patton (Collett)
Jo Ann Percy (Lindsay)
National  Runner Up
1955Jo Ann Percy (Lindsay)
Donna Patton (Collett)
National Champions